Každý z nás bez ohľadu na životnú situáciu môže urobiť dobrý skutok. Aj keď je váš život v tom najhoršom bode, stále môžete niekomu pomôcť. Je to veľmi jednoduché. Je tu zoznam drobných skutkov, ktoré môžete urobiť práve dnes. Predstavte si, že by každý z nás si vybral len jeden skutok, koľko dobra by sa podarilo vytvoriť.

Ako urobiť jednoducho dobrý skutok dnes

1. Usmejte sa.

Klasika, ktorá nikdy neomrzí. Usmejte sa na svojho priateľa, kamaráta, či člena rodiny. Usmejte sa aj na niekoho cudzieho. To odporúčam hlavne hanblivým ľudom. Usmejte sa od srdca a nech vám nevadí, že sa na vás neusmejú naspäť.

2. Pochváľte niekoho.

Z vlastnej skúsenosti viem, že úprimná pochvala človeka poteší. Skúste pochváliť niekoho, kto pracuje manuálne a vidno, že je z práce otravený. Pochváľte účes predavačke, ktorá hodiny stojí za pokladňou, pochváľte upratovačku za jej prácu. Určite im tým zlepšíte náladu.

3. Kúpte kvet.

To je niečo pre mužov. Kúpte priateľke, či kamarátke kvet. Nekupujte ružu, existujú aj iné kvety. Ak sa spýta, prečo ste jej kúpili kvet, povedzte ,, Len preto lebo ťa chcel potešiť “:).

4. Ozvite sa starému známemu.

Že je pekné, ak si na vás niekto koho ste dlho nevideli, spomenie. Pošlite sms alebo ešte lepšie zavolajte niekomu a zistite ako sa má.

5. Zaujímajte sa úprimne o druhého.

Pri najbližšom rozhovore počúvajte. Spýtajte sa druhého, čo ho ich najviac baví, čo majú najradšej a prečo to majú najradšej.

6. Pozvite niekoho.

V pravom priateľstve sa peniaze nerátajú. Zaplaťte účet a keď druhý povie, že najbližšie berie on, povedzte, že nemusí. Samozrejme ak bude trvať , tak mu nebráňte.

7. Rozdajte zadarmo objatia.

Snáď už každý videl
    kampaň za objatia zadarmo. Nemusíte vyjsť na ulicu a objímať druhých ľudí. Stačí objať svojich blízkych. S úsmevom povedzte: ,, Dnes objímam zadarmo :) “.

8. Pomôžte.

Spýtajte sa druhého: ,, Môžem ti nejako pomôcť?”. Samozrejme potom aj pomôžte :) .

9. Naučte niekoho niečo nové.

Moja obľúbená činnosť a vďaka dnešnému článku si túto položku môžem zaškrtnúť. Naučte niekoho niečo nové :) .

Urobte jeden dobrý skutok hneď teraz!! :) Ostatné urobte v priebehu týždňa a potom skúste urobiť aspoň jeden ľubovoľný, dobrý skutok denne. Nič to nestojí a nie je to ťažké.

zdroj . inernetova pošta