Pred dvoma dňami prišla domov a na stole našla list. V prvom momente zostala ako zaseknutá, lebo vedela, že sa s priateľom v poslednej dobe nemohli vystáť, a hádky boli na dennom poriadku.

Mala ho plné zuby, ale to predsa nie je dôvod na rozchod. Teda, aspoň v to dúfala. Ešte predtým, ako ho otvorila, mi zavolala so strachom v hlase a s tým, ako to nezvládne, ak ju naozaj opustil. My ženy sme neskutočné v robení záverov a dedukovaní situácie predtým, ako sa naozaj stane. Hovorím jej, nech si sadne, zistí, čo je v ňom a až potom naplánuje, ako to bez neho prežije. To, čo našla vo vnútri, ju však mierne prekvapilo. Písal..


„Po dlhom čase som sa rozhodol, že sa priznám. Viem, že ako žena potrebuješ počuť od muža často (najlepšie stokrát), že ťa miluje, čo cíti a ako veľa pre neho znamenáš. To všetko znie síce krásne, ale popravde, mne stačí, keď sa na mňa občas len bez slova s tou iskrou v očiach pozeráš. Minule som našiel pod tvojim vankúšom časopis o tom, ako zistiť, či ťa muž ešte stále miluje? Čo pre neho znamenáš? Vtedy som pochopil, že máš svoje potreby ako každá iná žena. Nebudem predstierať, že som o nich netušil, len som to všetko nepokladal za tak veľmi dôležité. Spravil som chybu, ale zároveň pochop aj ty mňa. Na začiatok – O mojej láske už nikdy nepochybuj. Ver tomu, že ak by som ti začal denne vyspevovať serenádu pod oknom, po čase by nás susedia nezniesli a pre teba by to aj tak časom to čaro stratilo. Ak by som ti hovoril len sladké slová, začalo by ti to liezť na nervy. Ak by som ti denne nosil kvety, ten moment prekvapenia by zmizol uprostred smetí. Ak by som bol s tebou všade, najlepšie 24 hod denne, začala by si postrádať svoj vlastný priestor. Pochop to, som tvoj muž a každý deň sa rozhodujem ním aj zostať. Túžim, len aby si rozumela, že mne ako mužovi stačí, že ťa mám vedľa seba. Že môžem byť tvoj partner, neskôr manžel a otec našich detí. Chcem, aby si nikdy nepochybovala o tom, že ťa ešte stále ľúbim. A ako to zistíš, ak ti to stokrát za deň nepoviem? Moju lásku nájdeš v bozku na rozlúčku. V neplánovanom objatí. V slovách „dávaj na seba pozor!“ V ochote riešiť nezmyselné hádky stále dokola, len aby si smutná stále nebola. V nevinnej otázke, či nie si hladná a v uistení sa, že sa mi na pracovnej ceste nestratíš. V záujme, čo si celý deň robila, keď sme boli bez seba. V smske na dobrú noc či ráno, alebo keď som dlhšie bez teba. V čase, ktorý s tebou rád trávim deň čo deň. V tichu, ktoré patrí len nám. V každom vyzdvihnutí z roboty, v čakaní, kým sa nachystáš, pri spoločnom vtipnom momente, filme, či len keď sme. My dvaja. Odpusť, že ti stále nepripomínam, aká si krásna, dokonalá a milovaná. Myslel som si, že so svojou intuíciou ženy to už nejako vycítiš. Ale až dnes po včerajšej hádke som pochopil, že by som ťa mal o tom uisťovať aj slovami. V tvojich očiach som zrejme nedokonalý ignorant, ale napriek tomu ťa ľúbiť neprestanem. Dnes, zajtra, nikdy. Naposledy si sa ma pýtala, prečo ťa milujem? Mlčal som a ty si to vzala ako odpoveď. Pravdou však je, že na to nemám žiadny presný dôvod. Milujem ťa, pretože – si. Existuješ. Taká krásna, občas vynervovaná, náročná, ale pre mňa dokonalá. A nikam som neodišiel. Večer prídem a to je jeden z dôkazov, že ťa stále milujem.“


Keď to dočítala pochopila, že všetko, čo brala ako samozrejmosť, bola tá láska, ktorú ona potrebovala počuť. Pritom ju stačilo len vidieť, cítiť a vnímať bez slova.


My ženy potrebujeme dennodenné dôkazy lásky a presné vyjadrenia – dôležitejšie, však, občas je, vážiť si to, čo máme vedľa seba, aby sme to náhodou našou nepozornosťou jedného dňa nestratili...

image

Mediálna spolupráca

Administrátor a autor web stránky:
Ing. Vladimír Chrenko

Web stránka obsahuje fotografie od uvedených autorov i ostatných prispievateľov:
Jozef Matúš - grafik
Roman Fabík - http://www.rmcphotography.sk/
Samuel Dostál - https://www.facebook.com/samuel.dostal.art
Peter Faltys - https://www.instagram.com/peterfaltys/

ĎAKUJEME! Zavrieť okno

Kontakt

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Topoľčany

Nám. M. R. Štefánika 34/61
955 01 Topoľčany
E-mail: topolcany.fara@gmail.com
Tel.: 038 / 53 263 02
Nemocničný mobil: 0904 / 009 524
IČO: 34075771
DIČ: 2021306826
Číslo účtu Farnosti Topoľčany vedený v Slovenskej sporiteľni:
SK07 0900 0000 0000 3851 2757

Zavrieť okno
Open popup