SLOVKO O DUCHOVNOM SV. PRIJÍMANÍ:
Raz SV. KATARÍNA SIENSKÁ zápasila s pochybnosťami o tom, či má duchovné prijímanie ...
07.4.2020
Živé vysielanie z Baziliky Sedembolestnej Panny Márie
Drahí veriaci, prosíme zjednoťme sa pri každodennej modlitbe o 20:00 hod. v rodinách s ...
07.4.2020
Duchovné okienko
Tebe, Najsvätejšia Trojica, obetujeme zásluhy Ježiša Krista ako poďakovanie za to, že ...
07.4.2020

VITAJTE NA NAŠEJ FARSKEJ STRÁNKE!

Odsúdiť hriech, ale zachrániť hriešnika

Vatikán (21. marca, RV) – Aj dnes napoludnie Námestie sv. Petra vo Vatikáne ožilo prítomnosťou veriacich, ktorí sa na námestie Svätého Petra dostali i napriek komplikáciám v doprave. Časť ulice Via della Conciliazzione bola totiž uzavretá kvôli Rímskemu maratónu, ktorý sa už pravidelne koná v tomto období. Svätý Otec sa pred modlitbou Anjel Pána prihovoril veriacim z okna svojej pracovne:

25. marec – Deň počatého dieťaťa

25. marec – Deň počatého dieťaťa („DPD“), je pravidelná celoslovenská kampaň mimovládnych organizácií združených vo Fóre života, ktorou chcú šíriť úctu ku každému počatému ešte nenarodenému dieťaťu. 25. marca slávia sympatizanti Deň počatého dieťaťa a v období okolo tohto termínu sa uskutočňujú rôzne aktivity poukazujúce na potrebu chrániť ľudský život od počatia. Kampaň je možné podporiť nosením bielej stužky na odeve, najmä v týždni, v ktorom je 25. marec. Biela stužka je symbol rešpektovania práva na život od počatia. Kto nosí bielu stužku, vyjadruje sa za ochranu každého počatého dieťaťa!

Homília pápeža Benedikta XVI. na Kvetnú nedeľu

Homília pápeža Benedikta XVI. na Kvetnú nedeľu

Program na Veľkonočné sviatky

Program na Veľkonočné sviatky v TV LUX a v STV

Zelený štvrtok, spomienka na ustanovenie kňazstva

Na Zelený štvrtok predpoludním biskupi slúžia sväté omše so všetkými kňazmi svojich diecéz a posväcujú tri druhy oleja: krizmu, olej katechumenov a olej chorých. Olej je znamením sily.

Pôst je dlhým duchovným cvičením

Vatikán (21. februára, RV) - Benedikt XVI. sa pred modlitbou Anjel Pána prihovoril veriacim týmito slovami:

Popolcova streda

V nevere slova vystrelení na obežnú dráhu v slepom kruhu márne hľadáme betlehemskú hviezdu, rozkvitnutý topoľ. Pijeme otrávenú dúhu, v nej zrieme priepasť bezdnú. Na seba sypeme popol. Pane, zmilovanie maj! (Svetloslav Veigl)

Homília Benedikta XVI. pri udeľovaní krstu v Sixtínskej kaplnke

Vatikán (10. januára, RV) - V nedeľu Krstu Pána pri svätej omši spojenej s udeľovaním krstu deťom v Sixtínskej kaplnke predniesol pápež Benedikt XVI. homíliu, ktorá nasleduje v plnom znení.

Medzinárodné stretnutie mladých ON JE ŽIVÝ.

Pozývame Ťa na 15. ročník medzinárodného stretnutia mladých ON JE ŽIVÝ. Stretnutie organizované Komunitou Emanuel sa uskutoční v dňoch 29. 1. – 31. 1. 2010 (v čase polročných prázdnin) v Mestskej hale na Klokočine v Nitre.

Rok Svätého Otca

Z hľadiska predpokladaného programu Benedikta XVI. je rok 2010 zatiaľ tým najbohatším. Pápež absolvuje početné návštevy v rámci Európy, ale aj celého sveta. Daný rok bude tým najintenzívnejším, aký Svätý Otec absolvoval vo svojom doterajšom pontifikáte. Najväčšími udalosťami budú určite zahraničné, apoštolské návštevy.

Benedikt XVI. na Anjel Pána: Cirkev je po boku migrantov a utečencov

Vatikán (17. januára 2010, RV) - Na nedeľu 17. januára pripadol Svetový deň migrantov a utečencov. Benedikt XVI. sa pred modlitbou Anjel Pána prihovoril veriacim týmito slovami: 


Vyhlásenie celoslovenskej zbierky pre Haiti

S povolením nášho diecézneho biskupa Mons. Viliama Judáka sa na budúcu nedeľu uskutoční mimoriadna zbierka na pomoc postihnutým zemetrasením na Haiti. Finančné prostriedky katolícka charita v spolupráci s rehoľou Dcér kresťanskej lásky sv. Vincenta de Paul použije na poskytnutie dočasného domova pre tých, ktorí prežili.

Podpísali ste sa aj Vy?

V týchto dňoch bola širokej verejnosti predstavená štúdia projektu Metropolis v Bratislave. Zodpovední verejní činitelia sa nás snažia presvedčiť o tom, že ide o športovo- relaxačný projekt, ktorý prinesie nemalé finančné prostriedky do štátnej kasy. Aká je v skutočnosti pravda? Majte toľko trpezlivosti a prečítajte si nasledovnú analýzu projektu. Verím, že Vám bude jasné, prečo by Váš podpis na petičnom hárku nemal chýbať. Ešte stále môžete podporiť petíciu svojim podpisom po sv. omšiach v sakristii, alebo v kancelárii farského úradu.

Benediktovi XVI. predstavili dva baránky, z ich vlny sa zhotovia posvätné páliá

Vatikán (21. januára, RV) – Pápežovi Benediktovi XVI. boli dnes krátko popoludní v Kaplnke Urbana VIII. predstavené dva baránky, požehnané pri príležitosti liturgickej spomienky na rímsku mučenicu sv. Agnesu, v rovnomennej rímskej bazilike na ulici „Via Nomentana“. Vlna z týchto baránkov bude použitá na zhotovenie pálií pre nových arcibiskupov-metropolitov. Pálium je ručne utkaný pás z ovčej vlny a je súčasťou liturgického odevu arcibiskupa. Svätý Otec ich podľa tradície udeľuje 29. júna, na slávnosť sv. apoštolov Petra a Pavla.

Benedikt XVI. na Anjel Pána: Aby všetci boli jedno

Vatikán (24. januára 2010, RV) Benedikt XVI. sa pred modlitbou Anjel Pána prihovoril veriacim týmito slovami:

KONTAKT

Rímskokatolícka cirkev
Farnosť Topoľčany

Nám. M. R. Štefánika 34/61
955 01 Topoľčany
Tel. 038 / 53 263 02
E-mail: topolcany.fara@gmail.com

Nemocničný mobil pre prípad zaopatrenia: 0904 / 009 524
IČO: 34075771
DIČ: 2021306826
Číslo účtu Farnosti Topoľčany vedený v Slovenskej sporiteľni:
SK07 0900 0000 0000 3851 2757

lc.kbs.sk

MYŠLIENKA

Aby sa viera stala silnou, musí byť vyskúšaná, musí prejsť pecou skúšok...