Sakrálne pamiatky Topoľčian.
Sakrálne pamiatky sú svedectvom vývoja duchovnej kultúry. Mnohé z nich sú dodnes ...
09.11.2019
Mrak a duna
Jeden veľmi mladý mrak sa vydal na svoju prvú cestu po oblohe v sprievode mnohých ...
09.11.2019
Čo je na druhej strane?
Starý, chorý muž prijal od svojho lekára zlú správu. Keď sa pripravoval na odchod z ...
09.11.2019

VITAJTE NA NAŠEJ FARSKEJ STRÁNKE!

Homília pápeža Benedikta XVI. na Kvetnú nedeľu

Homília pápeža Benedikta XVI. na Kvetnú nedeľu

Program na Veľkonočné sviatky

Program na Veľkonočné sviatky v TV LUX a v STV

Zelený štvrtok, spomienka na ustanovenie kňazstva

Na Zelený štvrtok predpoludním biskupi slúžia sväté omše so všetkými kňazmi svojich diecéz a posväcujú tri druhy oleja: krizmu, olej katechumenov a olej chorých. Olej je znamením sily.

Pôst je dlhým duchovným cvičením

Vatikán (21. februára, RV) - Benedikt XVI. sa pred modlitbou Anjel Pána prihovoril veriacim týmito slovami:

Popolcova streda

V nevere slova vystrelení na obežnú dráhu v slepom kruhu márne hľadáme betlehemskú hviezdu, rozkvitnutý topoľ. Pijeme otrávenú dúhu, v nej zrieme priepasť bezdnú. Na seba sypeme popol. Pane, zmilovanie maj! (Svetloslav Veigl)

Homília Benedikta XVI. pri udeľovaní krstu v Sixtínskej kaplnke

Vatikán (10. januára, RV) - V nedeľu Krstu Pána pri svätej omši spojenej s udeľovaním krstu deťom v Sixtínskej kaplnke predniesol pápež Benedikt XVI. homíliu, ktorá nasleduje v plnom znení.

Medzinárodné stretnutie mladých ON JE ŽIVÝ.

Pozývame Ťa na 15. ročník medzinárodného stretnutia mladých ON JE ŽIVÝ. Stretnutie organizované Komunitou Emanuel sa uskutoční v dňoch 29. 1. – 31. 1. 2010 (v čase polročných prázdnin) v Mestskej hale na Klokočine v Nitre.

Rok Svätého Otca

Z hľadiska predpokladaného programu Benedikta XVI. je rok 2010 zatiaľ tým najbohatším. Pápež absolvuje početné návštevy v rámci Európy, ale aj celého sveta. Daný rok bude tým najintenzívnejším, aký Svätý Otec absolvoval vo svojom doterajšom pontifikáte. Najväčšími udalosťami budú určite zahraničné, apoštolské návštevy.

Benedikt XVI. na Anjel Pána: Cirkev je po boku migrantov a utečencov

Vatikán (17. januára 2010, RV) - Na nedeľu 17. januára pripadol Svetový deň migrantov a utečencov. Benedikt XVI. sa pred modlitbou Anjel Pána prihovoril veriacim týmito slovami: 


Vyhlásenie celoslovenskej zbierky pre Haiti

S povolením nášho diecézneho biskupa Mons. Viliama Judáka sa na budúcu nedeľu uskutoční mimoriadna zbierka na pomoc postihnutým zemetrasením na Haiti. Finančné prostriedky katolícka charita v spolupráci s rehoľou Dcér kresťanskej lásky sv. Vincenta de Paul použije na poskytnutie dočasného domova pre tých, ktorí prežili.

Podpísali ste sa aj Vy?

V týchto dňoch bola širokej verejnosti predstavená štúdia projektu Metropolis v Bratislave. Zodpovední verejní činitelia sa nás snažia presvedčiť o tom, že ide o športovo- relaxačný projekt, ktorý prinesie nemalé finančné prostriedky do štátnej kasy. Aká je v skutočnosti pravda? Majte toľko trpezlivosti a prečítajte si nasledovnú analýzu projektu. Verím, že Vám bude jasné, prečo by Váš podpis na petičnom hárku nemal chýbať. Ešte stále môžete podporiť petíciu svojim podpisom po sv. omšiach v sakristii, alebo v kancelárii farského úradu.

Benediktovi XVI. predstavili dva baránky, z ich vlny sa zhotovia posvätné páliá

Vatikán (21. januára, RV) – Pápežovi Benediktovi XVI. boli dnes krátko popoludní v Kaplnke Urbana VIII. predstavené dva baránky, požehnané pri príležitosti liturgickej spomienky na rímsku mučenicu sv. Agnesu, v rovnomennej rímskej bazilike na ulici „Via Nomentana“. Vlna z týchto baránkov bude použitá na zhotovenie pálií pre nových arcibiskupov-metropolitov. Pálium je ručne utkaný pás z ovčej vlny a je súčasťou liturgického odevu arcibiskupa. Svätý Otec ich podľa tradície udeľuje 29. júna, na slávnosť sv. apoštolov Petra a Pavla.

Benedikt XVI. na Anjel Pána: Aby všetci boli jedno

Vatikán (24. januára 2010, RV) Benedikt XVI. sa pred modlitbou Anjel Pána prihovoril veriacim týmito slovami:

Benedikt XVI. na Anjel Pána: Láska je najväčším darom

Vatikán (31. januára 2010, RV) Benedikt XVI. sa pred modlitbou Anjel Pána prihovoril veriacim týmito slovami:

Deň zasväteného života

Úplné znenie homílie pápeža Benedikta XVI. počas vešpier 2. februára 2010 na sviatok Obetovania Pána, ktorý je zároveň Dňom zasväteného života:

KONTAKT

Rímskokatolícka cirkev
Farnosť Topoľčany
Nám. M. R. Štefánika 61
955 01 Topoľčany
Tel. 038 / 53 263 02
E-mail: topolcany.fara@gmail.com

IČO: 34075771
DIČ: 2021306826
Číslo účtu Farnosti Topoľčany vedený v Slovenskej sporiteľni:
SK07 0900 0000 0000 3851 2757
Nemocničný mobil pre prípad zaopatrenia: +421 904 / 009 524

MYŠLIENKA

Keď človek neužíva lieky, aspoň neochorie.
Aforizmus