PRAJEM SI

Nikdy sa nevzdávaj svojich snov. Všetko, čo má prísť, príde v pravý čas. Len ver!
15. September 2017

KEĎ SA S MAMOU ROZÍDETE…

Včera sa ma opýtala dcéra: „Oci, a keď sa rozídete s mamou, kto si nechá dve deti...
16. Máj 2017

VIDIEŤ BOHA

V ďalekej krajine žil raz jeden kráľ,ktorý...
08. Apríl 2017

V MILÁNE BLAHOREČENIE „OTCA INVALIDOV“

Taliansko (24. október, RV) – „Otec invalidov“ – aj takto bol nazývaný don Carlo Gnocchi (1902-1956), ktorý bude práve zajtra blahorečený v Miláne. Eucharistickej slávnosti s obradom blahorečenia bude predsedať kardinál Dionigi Tettamanzi, arcibiskup Milána, za prítomnosti pápežského vyslanca arcibiskupa Angela Amata, prefekta Kongregácie pre kauzy svätých. Podľa posledných informácií by sa na obrade malo zúčastniť asi 40-tisíc veriacich. Proces blahorečenia sa začal v roku 2002 na podnet pápeža Jána Pavla II.
 Don Carlo Gnocchi – kňaz, spisovateľ a  pedagóg sa narodil 25. októbra 1902 v Miláne, ako posledné z troch detí. Za kňaza bol vysvätený v roku 1925. Svoj život zasvätil predovšetkým práci s mládežou a invalidmi. Zo začiatku pôsobil vo farskej pastorácii, neskôr ako duchovný správca inštitútu školských bratov. Počas druhej svetovej vojny odchádza ako vojenský kaplán na ruský front, neskôr sa pridáva k dobrovoľníckej skupine Alpského práporu. Po skončení vojny sa vracia do Talianska a pracuje ako riaditeľ invalidovne v Arosiu. Zakladá organizácie pre detských invalidov a je menovaný za predsedu Rady pre vojnových invalidov. Don Carlo Gnocchi zomrel v r. 1956 v Miláne, vo svojom rodnom meste, ktoré sa zajtra stane svedkom jeho blahorečenia. –mf-

KONTAKT

Farský úrad:
Tel. 038 / 53 263 02
e-mail: topfara@centrum.sk

Nemocničný mobil pre prípad zaopatrenia: 0904 / 009 524

MYŠLIENKA

Nech žiadna duša nepochybuje, hoci by bola najbiednejšia. Kým žije, každá môže dosiahnuť veľkú svätosť, lebo sila Božej milosti je veľká. Záleží len na nás, aby sme neodporovali Božiemu pôsobeniu.
Sv. Faustína I.
PRIHLÁSENIE
zobraziť znaky hesla
POKRSTÍME:
Dominik Kotešovský
Michal Macejka