PRAJEM SI

Nikdy sa nevzdávaj svojich snov. Všetko, čo má prísť, príde v pravý čas. Len ver!
15. September 2017

KEĎ SA S MAMOU ROZÍDETE…

Včera sa ma opýtala dcéra: „Oci, a keď sa rozídete s mamou, kto si nechá dve deti...
16. Máj 2017

VIDIEŤ BOHA

V ďalekej krajine žil raz jeden kráľ,ktorý...
08. Apríl 2017

RADOSŤ Z KRÁSY

3. 12. 2009 bola v Mestskej galérii v Topoľčanoch otvorená výstava diel akademického maliara Ladislava Záborského(*1921). Je to vynikajúca príležitosť v zhone každodenného života v tomto adventnom čase vstúpiť prostredníctvom krásnych obrazov do tajomstva ticha a svetla. Nenechajte si ujsť túto príležitosť.


"Maľujem pre duchovnú elitu. Nemyslím tým intelektuálov, môžu to byť jednoduchí ľudia. Ešte viac však maľujem pre budúcu civilizáciu lásky.

Kresťanský umelec musí mať radosť z duchovných vecí, z Boha. Dnešnému človeku chýba radosť z Boha, lebo má toľko všelijakých iných radostí.

 

Hoci mám veľa rokov, duchovne sa cítim mladým, veď som len na začiatku večného života, celá nádherná večnosť je ešte predo mnou. Veľmi sa na ňu teším, vlastne už ju žijem, a to natoľko, nakoľko tie večné pravdy a krásy už vychutnávam a prežívam."

Ladislav Záborský

 


KONTAKT

Farský úrad:
Tel. 038 / 53 263 02
e-mail: topfara@centrum.sk

Nemocničný mobil pre prípad zaopatrenia: 0904 / 009 524

MYŠLIENKA

Nech žiadna duša nepochybuje, hoci by bola najbiednejšia. Kým žije, každá môže dosiahnuť veľkú svätosť, lebo sila Božej milosti je veľká. Záleží len na nás, aby sme neodporovali Božiemu pôsobeniu.
Sv. Faustína I.
PRIHLÁSENIE
zobraziť znaky hesla
POKRSTÍME:
Dominik Kotešovský
Michal Macejka