PRAJEM SI

Nikdy sa nevzdávaj svojich snov. Všetko, čo má prísť, príde v pravý čas. Len ver!
15. September 2017

KEĎ SA S MAMOU ROZÍDETE…

Včera sa ma opýtala dcéra: „Oci, a keď sa rozídete s mamou, kto si nechá dve deti...
16. Máj 2017

VIDIEŤ BOHA

V ďalekej krajine žil raz jeden kráľ,ktorý...
08. Apríl 2017

MODLITBA SV. FAUSTÍNY

“Pane, celý sa chcem premeniť na Tvoje milosrdenstvo a byť tak živým obrazom Teba. Nech k mojim blížnym prúdi cez moje srdce a dušu Tvoje nepochopiteľné milosrdenstvo.

“Pane, celý sa chcem premeniť na Tvoje milosrdenstvo a byť tak živým obrazom Teba. Nech k mojim blížnym prúdi cez moje srdce a dušu Tvoje nepochopiteľné milosrdenstvo.

 

Pomôž mi, Pane, aby boli moje oči milosrdné, aby som nikoho neupodozrieval a nesúdil podľa vonkajšieho zdania, ale hľadal to, čo je v dušiach mojich blížnych pekné, a ponáhľal sa im na pomoc.

 

Pomôž mi, aby bol môj sluch milosrdným, aby som bol naklonený potrebám svojich blížnych, aby moje uši neboli ľahostajné voči bolestiam a stonaniu.

 

Pomôž mi, Pane, aby bol môj jazyk milosrdný, aby som nikdy nehovoril zle o svojich blížnych, ale pre každého mal slovo útechy a odpustenia.

 

Pomôž mi, Pane, aby boli moje ruky milosrdné a plné dobrých skutkov, aby som svojmu blížnemu robil iba dobre a sám preberal tažšie, namáhavejšie práce.

 

Pomôž mi, Pane, aby boli moje nohy milosrdné, aby som sa napriek vlastnej únave a vyčerpanosti vždy ponáhľal svojim blížnym na pomoc.

 

Pomôž mi, Pane, aby bolo moje srdce milosrdné, aby som vedel spolucítiť s každým utrpením svojich blížnych. Svoje srdce nechcem pred nikým zatvárať, ani pred tými, ktorí zneužívajú moju dobrotu. O vlastných utrpeniach chcem mlčať a ponoriť sa do Tvojho Najsvätejšieho Srdca. Kiežby som sa stal miestom odpočinku pre Tvoje milosrdenstvo, ó, Pane.”


KONTAKT

Farský úrad:
Tel. 038 / 53 263 02
e-mail: topfara@centrum.sk

Nemocničný mobil pre prípad zaopatrenia: 0904 / 009 524

MYŠLIENKA

Nech žiadna duša nepochybuje, hoci by bola najbiednejšia. Kým žije, každá môže dosiahnuť veľkú svätosť, lebo sila Božej milosti je veľká. Záleží len na nás, aby sme neodporovali Božiemu pôsobeniu.
Sv. Faustína I.
PRIHLÁSENIE
zobraziť znaky hesla
POKRSTÍME:
Dominik Kotešovský
Michal Macejka