PRAJEM SI

Nikdy sa nevzdávaj svojich snov. Všetko, čo má prísť, príde v pravý čas. Len ver!
15. September 2017

KEĎ SA S MAMOU ROZÍDETE…

Včera sa ma opýtala dcéra: „Oci, a keď sa rozídete s mamou, kto si nechá dve deti...
16. Máj 2017

VIDIEŤ BOHA

V ďalekej krajine žil raz jeden kráľ,ktorý...
08. Apríl 2017

MILOSRDENSTVO V PRAXI: NASÝTIŤ HLADNÝCH

Maturantka Mirka Čulagová (18) je inšpiráciou nielen pre svojich rovesníkov, ale aj pre starších, všetkých ostatných. K chudobným má blízko. Od šiestich rokov koleduje s Dobrou novinou a už tri roky pomáha v Komunite svätého Egídia. Hľadá Pánovu tvár nielen v modlitbe, ale aj v konkrétnej službe chudobným.
Viac ako osemsto miliónov ľudí na svete stále trpí hladom. Najmä v južnej a východnej Ázii, Latinskej Amerike a Afrike. A my tiež patríme ku krajinám, ktoré majú nadbytok. Plné chladničky, jedlo nezriedkavo končí v koši, prejedáme sa až tak, že je nám z toho zle. A tu prichádzame k tomu, že hlad je najviac problémom neochoty podeliť sa. „Lebo som bol hladný a dali ste mi jesť...“ (Mt 25, 35). Mirka vzala Ježišove slová vážne. Láska k Bohu a srdce otvorené pre službu ju priviedli k dobrovoľníctvu v niekoľkých organizáciách. Každé pondelkové poobedie ju môžete stretnúť v uliciach Topoľčian. Realizuje v praxi milosrdenstvo o nasýtení hladných.

Viac na: http://www.cestaplus.sk/cestaplus/clanok/mvp3-nasytit-hladnych
© Copyright www.cestaplus.sk


KONTAKT

Farský úrad:
Tel. 038 / 53 263 02
e-mail: topfara@centrum.sk

Nemocničný mobil pre prípad zaopatrenia: 0904 / 009 524

MYŠLIENKA

Nech žiadna duša nepochybuje, hoci by bola najbiednejšia. Kým žije, každá môže dosiahnuť veľkú svätosť, lebo sila Božej milosti je veľká. Záleží len na nás, aby sme neodporovali Božiemu pôsobeniu.
Sv. Faustína I.
PRIHLÁSENIE
zobraziť znaky hesla
POKRSTÍME:
Dominik Kotešovský
Michal Macejka