PRAJEM SI

Nikdy sa nevzdávaj svojich snov. Všetko, čo má prísť, príde v pravý čas. Len ver!
15. September 2017

KEĎ SA S MAMOU ROZÍDETE…

Včera sa ma opýtala dcéra: „Oci, a keď sa rozídete s mamou, kto si nechá dve deti...
16. Máj 2017

VIDIEŤ BOHA

V ďalekej krajine žil raz jeden kráľ,ktorý...
08. Apríl 2017

RECEPT NA KRÁSU

V jednej orientálnej krajine žili dve krásne sestry. Prvá z nich sa vydala za sultána a druhá za kupca. Ale , ako tak plynul čas, sultánova žena bola čím ďalej chudšia, unavenejšia a smutnejšia. Jej sestra žila so svojím mužom kupcom vedľa sultánovho paláca a deň za dňom krásnela.

 V jednej orientálnej krajine žili dve krásne sestry. Prvá z nich sa vydala za sultána a druhá za kupca. Ale , ako tak plynul čas, sultánova žena bola čím ďalej chudšia, unavenejšia a smutnejšia. Jej sestra žila so svojím mužom kupcom vedľa sultánovho paláca a deň za dňom krásnela. Sultán si zavolal kupca do paláca. „Ako to robíš?“ „To je jednoduché- kàmim svoju ženu jazykom.“ Sultán vtedy prikázal pripraviť pre svoju ženu kilo ťavích a hovädzích jazykov, dokonca aj jazýčky z kanárika. Ale nič zvláštne sa nedialo. Žena bola stále viac a viac smutnejšia a zatrpknutejšia.

Sultán sa rozčúlil a rozhodol sa že obidve sestry vymení. Svoju ženu poslal kupcovi a za manželku si vzal jej sestru. Kupcova žena však ako kráľovná v paláci veľmi skoro odkvitla. Zatiaľ kým jej sestra v kupcovom dome zanedlho znovu získala svoju krásu a iskru radosti v očiach. Aké tajomstvo sa v tom skrývalo? Kupec sa so svojou ženou každý večer rozprával, vymieňali si svoje príbehy, zážitky a spoločne si spievali.

Čo je vidieť najčastejšie, uvedomujem si že pôvod utrpenia sa najčastejšie vyskytuje v rodinách. Už nemáme ani čas sa pozrieť jeden druhému do očí, pozdraviť sa, usmiať sa na seba a spolu sa potešiť. Každým dňom patríme čoraz menej svojím rodinám a naše kontakty sú čoraz slabšie.

A preto sa nenechajme prevalcovať problémami tohto dnešného hektického sveta, ale čerpajme silu a vieru od Ježiša Krista. Verím , že láska pučí v každom z nás, preto nebojme sa ju všetkým z nej kúsok darovať.


KONTAKT

Farský úrad:
Tel. 038 / 53 263 02
e-mail: topfara@centrum.sk

Nemocničný mobil pre prípad zaopatrenia: 0904 / 009 524

MYŠLIENKA

Pane, vďaka Ti za podporu....Vďaka Ti za lásku a milosrdenstvo.
PRIHLÁSENIE
zobraziť znaky hesla