PRAJEM SI

Nikdy sa nevzdávaj svojich snov. Všetko, čo má prísť, príde v pravý čas. Len ver!
15. September 2017

KEĎ SA S MAMOU ROZÍDETE…

Včera sa ma opýtala dcéra: „Oci, a keď sa rozídete s mamou, kto si nechá dve deti...
16. Máj 2017

VIDIEŤ BOHA

V ďalekej krajine žil raz jeden kráľ,ktorý...
08. Apríl 2017

REBRÍČEK PRIORÍT

Profesor filozofie stál pred svojou triedou a na stole pred sebou mal niekoľko predmetov.

Keď začala hodina, vzal bez slova veľkú prázdnu fľašu na zaváranie a začal ju plniť veľkými kameňmi. Keď ju naplnil, spýtal sa študentov, či je už plná. Študenti súhlasili, že áno. Na to vzal profesor balíček s menšími kamienkami a vysypal ich do fľaše. Trochu ňou potriasol a kamienky vyplnili medzery medzi veľkými kameňmi. Potom sa znovu opýtal študentov, či je už fľaša plná. Tí so smiechom súhlasili. Teraz vzal profesor krabicu s pieskom, vysypal piesok do fľaše a piesok samozrejme vyplnil i tie najmenšie medzery.
"A teraz si predstavte," - povedal profesor, - "že to je váš život. Kamene sú tie podstatné veci: Vaša rodina, Váš partner, Vaše zdravie, Vaše deti - skrátka veci, ktoré, keď všetko ostatné stratíte, stále dokážu naplniť Váš život. Menšie kamene sú ostatné veci, ktoré tiež stoja za povšimnutie: vaša práca, váš dom, vaše auto. A piesok, to sú všetky ostatné maličkosti."
"Keď naplníte fľašu najprv pieskom, nezostane vám žiadne miesto pre kamene. A takisto je to v živote. Ak vynaložíte všetku energiu na maličkosti, nebudete mať priestor pre dôležitejšie veci. Venujte pozornosť veciam, ktoré sú dôležité pre vaše šťastie. Hrajte sa so svojimi deťmi, nájdite si čas aj na zdravotnú prehliadku, choďte si so svojím partnerom zatancovať. Vždy vám ostane čas na prácu, na upratanie domu alebo usporiadanie party. Starajte sa predovšetkým o veci, ktoré naozaj majú význam.
Stanovte si svoj rebríček priorít. Zvyšok je len piesok."


KONTAKT

Farský úrad:
Tel. 038 / 53 263 02
e-mail: topfara@centrum.sk

Nemocničný mobil pre prípad zaopatrenia: 0904 / 009 524

MYŠLIENKA

Čo všetko si ľudia nevymyslia, len aby nemuseli myslieť.
Leszek Kumor
Leszek Kumor
PRIHLÁSENIE
zobraziť znaky hesla
POKRSTÍME:
Dominik Kotešovský
Michal Macejka