PRAJEM SI

Nikdy sa nevzdávaj svojich snov. Všetko, čo má prísť, príde v pravý čas. Len ver!
15. September 2017

KEĎ SA S MAMOU ROZÍDETE…

Včera sa ma opýtala dcéra: „Oci, a keď sa rozídete s mamou, kto si nechá dve deti...
16. Máj 2017

VIDIEŤ BOHA

V ďalekej krajine žil raz jeden kráľ,ktorý...
08. Apríl 2017

LÁSKAVÝ PRÍSTUP

Starý farmár sa pokúšal skrotiť divokého a nespokojného poníka. Chcel ho prinútiť, aby ťahal náklad. Nepomohla však ani bitka ani nadávky.
Jeho žena , ktorá každý deň cez okno pozorovala, ako sa mužovi nedarí, rozhodla sa skúsiť to inak. Vzala pár kociek cukru a vošla k poníkovi do ohrady. Ponúkala mu kocku a pritom sa mu milo prihovárala.

Farmár na ňu kričal, aby k nemu nešla tak blízko, pretože je veľmi divoký a kope. No žena na jeho slová nedbala ,ale ďalej sa mu láskavo prihovárala.

Zviera sa upokojilo a o chvíľu už poslušne ťahalo vozík s nákladom na dvore.

Mnohí ľudia sa podobajú tomuto poníkovi. Keby sme sa k ním správali trochu láskavejšie, určite by reagovali inak a začali by ochotne spolupracovať. Najlepšie to môžeme vidieť na malých deťoch,keď sú vzdorovité. Krikom asi ťažko niečo dosiahneme,ale správna motivácia zmení ich správania a dá sa s nimi spolupracovať a dohodnúť.

KONTAKT

Farský úrad:
Tel. 038 / 53 263 02
e-mail: topfara@centrum.sk

Nemocničný mobil pre prípad zaopatrenia: 0904 / 009 524

MYŠLIENKA

Nech žiadna duša nepochybuje, hoci by bola najbiednejšia. Kým žije, každá môže dosiahnuť veľkú svätosť, lebo sila Božej milosti je veľká. Záleží len na nás, aby sme neodporovali Božiemu pôsobeniu.
Sv. Faustína I.
PRIHLÁSENIE
zobraziť znaky hesla
POKRSTÍME:
Dominik Kotešovský
Michal Macejka