PRAJEM SI

Nikdy sa nevzdávaj svojich snov. Všetko, čo má prísť, príde v pravý čas. Len ver!
15. September 2017

KEĎ SA S MAMOU ROZÍDETE…

Včera sa ma opýtala dcéra: „Oci, a keď sa rozídete s mamou, kto si nechá dve deti...
16. Máj 2017

VIDIEŤ BOHA

V ďalekej krajine žil raz jeden kráľ,ktorý...
08. Apríl 2017

... DOBRE NÁM TU BOLO ...

Ako sa už vlastne stáva tradíciou, tak aj tohoto roku, na sviatok Sedembolestnej Panny Márie sme sa vybrali na sv. omšu do prírody na Tríbeč.

Ako sa už vlastne stáva tradíciou, tak aj tohoto roku, na sviatok Sedembolestnej Panny Márie sme sa vybrali na sv. omšu do prírody na Tríbeč. Podľa chuti, možností a odvahy sa dalo vybrať buď pešie putovanie, alebo na bicykli. Aj keď dve kolesá by sa zdali na prvý pohľad možno, vzhľadom na vzdialenosť, pohodlnejšie, tí, čo to skúsili, si tiež svoje užili. Hlavne cestu hore, ktorá sa miestami zdala nekonečná. Cestu dolu nám však "pešiaci" mohli závidieť. Dopoludnia, počas výstupu, bolo slniečko skúpe na svoje úsmevy, ale počas sv. omše nám to vynahradilo. Na vrchole sa nás zišlo dobre cez stovku účastníkov najrôznejších vekových i výkonnostných kategórií. Strávili sme tam skutočne pekné chvíle v prírode a v príjemnej a družnej atmosfére oslávli sviatok patrónky Slovenska.
Chceli by sme vysloviť poďakovanie všetkým, ktorí sa zaslúžili o úspešný priebeh akcie. Spomeniem iba niektorých: pána kaplána Mgr. Goldbergera, ktorý po náročnej cyklotúre slúžil sv. omšu, spevácku partiu z Topoľčian, ktorá sprevádzala hudbou a spevom sv. omšu, dobrovolníkov zo Solčian, ktorí vopred vyniesli a pripravili na vrchole obetný stôl, atď. Poďakovanie patrí aj VÁM VŠETKÝM, ktorí ste prekonali sami seba a prišli.Tešíme sa dovidenia aj na iných akciách a hlavne o rok na Tríbči.


KONTAKT

Farský úrad:
Tel. 038 / 53 263 02
e-mail: topfara@centrum.sk

Nemocničný mobil pre prípad zaopatrenia: 0904 / 009 524

MYŠLIENKA

Nech žiadna duša nepochybuje, hoci by bola najbiednejšia. Kým žije, každá môže dosiahnuť veľkú svätosť, lebo sila Božej milosti je veľká. Záleží len na nás, aby sme neodporovali Božiemu pôsobeniu.
Sv. Faustína I.
PRIHLÁSENIE
zobraziť znaky hesla
POKRSTÍME:
Dominik Kotešovský
Michal Macejka