PRAJEM SI

Nikdy sa nevzdávaj svojich snov. Všetko, čo má prísť, príde v pravý čas. Len ver!
15. September 2017

KEĎ SA S MAMOU ROZÍDETE…

Včera sa ma opýtala dcéra: „Oci, a keď sa rozídete s mamou, kto si nechá dve deti...
16. Máj 2017

VIDIEŤ BOHA

V ďalekej krajine žil raz jeden kráľ,ktorý...
08. Apríl 2017

ŠŤASTNÝ KONIEC

Milé deti! Diabol opäť zvolal poradu v pekle a veľmi sa tešil, keď mu rozprávali o tom, ako pokazili deti vo Výškoviciach. Bol šťastný a preto dal svojim pomocníkom dovolenku na Sibíri, kde je tak krásne zima. Diabli sa nesmierne tešili, že sa budú sánkovať, gulovať. V tom istom čase bola porada aj tam, kde je to najďalej od pekla - v nebi. Archanjel Michal si dal zavolať anjelov strážnych detí a povzbudil ich, aby pracovali na tom, žeby deti spoznali svoje hlavné chyby a začali proti nim bojovať. Vo Výškoviciach mali byť hody a prvé sv. prijímanie. Pán farár pozval všetky deti, aby pristúpili k sv. spovedi a olutovali všetky svoje hriechy a začali bojovať so svojimi hlavnými chybami. To prinieslo veľké zmeny do života detí. Pozrite ako to všetko napokon dopadlo!
 Marienka márnivá zistila, že sa stala hotovou opičkou, jedného dňa zastrčila do zásuvky všetky ozdoby a stala  sa normálnym dievčaťom, do zrkadla sa pozrela len zriedka, keď bolo treba.

 

Stanko skupáňko sa zdráhal, ale predsa napokon otvoril svoju pokladničku a keď išiel okolo slepého žobráka vrátil mu peniaze, ktoré mu ukradol, zrušil svoju pokladničku a opäť začal chodiť do kostola a miništrovať.

 

Zuzka zvedavka odhodila všetky tie nepekné časopisy, ktoré po nociach čítala  a hneď to bolo vidieť aj na výsledkoch v škole, predtým chodila do školy nevyspatá, unavená a teraz  bolo omnoho častejšie vidieť úsmev na jej tvári.

 

Zitka závistka sa priznala pani učiteľké, že to ona urobila veľkú machu v Laurinom zošite a že ona podstrčila do Laurinej tašky  svoj nový peračník. Potom poprosila Lauru, aby jej odpustila. Pre Lauru to bolo veľmi ťažké, ale po niekoľkých dňoch sa stali dobrými kamarátkami.

 

Gitka maškrtka si po sv. spovedi dávala veľký pozor a dala si predsavzatie, že sa bude vyhýbať  cukrárni, bude si vážiť jedla, ktoré jej mamička dávala na desiatu a že bude chodiť na nákupy starej susede, ale si od nej nevezme už ani cent.

 

Miloš jedoš mal ešte veľa roboty so sebou, aby stále nehundral, nenadával a nevyvolával bitky.  Odprosil Ferka, ktorého hodil do vody, hoci nevedel plávať. Úprimne sa snažil ovládať svoj hnev.

 

Zdenko záhaľka to mal veľmi ťažké, lebo lenivosť bola v ňom veľmi zakorenená. Ale s pomocou rodičov a dobrých priateľov sa usiloval prekonať svoju pohodlnosť a odrazilo  sa to na dobrých výsledkoch v škole.

 

Hody a prvé sv. prijímanie boli vo Výškoviciach veľmi šťastné. Nielen preto, že prišli kolotoče a rôzne iné atrakcie, ale hlavne preto, že deti mali čisté srdiečka  a zvíťazili nad svojimi chybami.

 

Len jeden bol nešťastný a búchal  si tak silno hlavu o kotol, že ľudia mysleli, že hrmí – Belzebub, šéf diablov.  Čo som to urobil? Deti vo Výškoviciach sú takmer ako anjeli. Okamžite poslal mail na Sibír, aby sa vrátili predčasne z dovolenky, pretože deti sa polepšili. Tak diabi museli prísť a znovu pokúšali deti, ale tie už boli múdrejšie a veríme, že sa nedali tak ľahko zlákať a oklamať Diablom.


KONTAKT

Farský úrad:
Tel. 038 / 53 263 02
e-mail: topfara@centrum.sk

Nemocničný mobil pre prípad zaopatrenia: 0904 / 009 524

MYŠLIENKA

Niektorí ľudia sa podobajú stromom – čím viac sa vynášajú nad iných, tým viac sa stávajú osamotenými.
PRIHLÁSENIE
zobraziť znaky hesla
POKRSTÍME:
Lukáš Čaniga
Ema Fráterová
Sofia Gálisová
Martin Handl
Šimon Svorad
UZATVORIA SV. MANŽELSTVA:
Martin Moško a Zuzana Sýkorová
Andrej Hudok a Mariama Vaňová
Milan Barányi a Simona Malinová
ROZLÚČIME SA S:
Eva Gogová vo veku: 69 rokov.