PRAJEM SI

Nikdy sa nevzdávaj svojich snov. Všetko, čo má prísť, príde v pravý čas. Len ver!
15. September 2017

KEĎ SA S MAMOU ROZÍDETE…

Včera sa ma opýtala dcéra: „Oci, a keď sa rozídete s mamou, kto si nechá dve deti...
16. Máj 2017

VIDIEŤ BOHA

V ďalekej krajine žil raz jeden kráľ,ktorý...
08. Apríl 2017

DETSKÉ SV. OMŠE

 Milí topkáči!  Vítam Vás na našej farskej stránke a rubrike určenej práve Vám!   Na  tejto stránke si budete môcť pozrieť  o čom sme rozprávali na sv. omšiach.  Ku každej nedeli tu budú uverejňované myšlienky, ktoré  si máte zapamätať. Teším sa , že aj  takto  sa budem môcť s Vami stretať  a že budeme spolu objavovať poklad, ktorý je naozaj vzácny a krásny. Poteším sa každej Vašej reakcii  a verím, že sa zapojíte aj do diskusie. Všetkých Vás pozdravujem a prajem len to naj - sam - super lepšie. Váš anjel Blue 

MASKA

Každé zvieratko má typickú vlastnosť, ktorú sme mu dali. Napr. slimák je pomalý, líška prefíkaná, sova múdra, osol hlúpy... Bol jeden oslík, ktorý už nechcel, aby sa mu všetci smiali, že je hlúpy. Rozhodol sa preobliecť sa za koňa, aby si ho všetci vážili. Fungovalo to. Keď šiel po lese, každé zvieratko ho úctivo pozdravilo, nosili mu dary a tak. No raz počas cesty v lese zakopol a padol, pričom sa mu poškodila maska. Zvieratká zistili, že je to oslík a dali sa do smiechu. Poučenie: nestačí sa hrať na dobrého, musím byť dobrým aj vo svojom vnútri, srdci.

MAJÁK

Milé deti, viete prečo si hovoríme o živote ľudí, ktorí sú v nebi? Prečo máme svätých? V prístave je veľmi dôležitý maják. Vysoká veža vydáva jasné svetlo, ktoré vidieť z veľkej diaľky. V noci či v búrke ukazuje všetkým lodiam smer, ako sa dostať do bezpečia prístavu. Svätec je človek, ktorý všetky nástrahy na ceste života prekonal a teraz sa teší v nebi. Ako maják nám ukazuje cestu a dáva nám príklad ako sa i my môžeme do neba dostať. Poučenie: budem konať dobré skutky, aby som dal príklad svojim kamarátom.

SVIEČKA

Na námestí stál malý obchod so sviečkami. Ľudia sem prichádzali a kupovali si sviečky rôznych tvarov, farieb či vôní. Malá červená sviečka sa opýtala svojej vysokej bielej kamarátky: "Čo sa stane, keď si nás kúpia." "Ľudia nás zapália a my svietime, kým sa vosk úplne neroztopí. Prinášame svetlo, radosť i pokoj, pretože sa ľudia boja tmy. To je naša úloha. Pre tento cieľ sme boli vyrobené, aby sme svietili." Poučenie: Ako sviečka robiť druhým radosť.

AKO SA MODLIŤ

Pred hodinou náboženstva vznikol spor. Deti sa učili o modlitbe a začali rozoberať, ktorá modlitba je najlepšia, ktorá sa Bohu najviac páči. Deti začali postupne zvyšovať hlas až sa nakoniec rozliehal krik detí po celej škole. Všetko trochu stíchlo, keď začala hodina. No na otázku kňaza, čo sa tu dialo, všetko začalo znovu. Pán farár najskôr deti utíšil a potom im pomohol nájsť odpoveď na ich otázku, ktorá modlitba sa Bohu najviac páči. Povedal: "Cieľom modlitby je oslava Boha. Modlitba je ako hudobný nástroj. Každý má krásny a jedinečný zvuk. Keď sa spoja a zahrajú rovnakú melódiu, vznikne výnimočná pieseň. Bohu sa páčia všetky naše modlitby, pretože spolu vytvárajú pieseň na oslavu Boha." Poučenie: Hľadajme čo nás spája a nie čo nás rozdeľuje!

ŠŤASTNÝ KONIEC

Milé deti! Diabol opäť zvolal poradu v pekle a veľmi sa tešil, keď mu rozprávali o tom, ako pokazili deti vo Výškoviciach. Bol šťastný a preto dal svojim pomocníkom dovolenku na Sibíri, kde je tak krásne zima. Diabli sa nesmierne tešili, že sa budú sánkovať, gulovať. V tom istom čase bola porada aj tam, kde je to najďalej od pekla - v nebi. Archanjel Michal si dal zavolať anjelov strážnych detí a povzbudil ich, aby pracovali na tom, žeby deti spoznali svoje hlavné chyby a začali proti nim bojovať. Vo Výškoviciach mali byť hody a prvé sv. prijímanie. Pán farár pozval všetky deti, aby pristúpili k sv. spovedi a olutovali všetky svoje hriechy a začali bojovať so svojimi hlavnými chybami. To prinieslo veľké zmeny do života detí. Pozrite ako to všetko napokon dopadlo!

ZDENKO ZÁHAĽKA

Milé deti! Dnes si povieme posledný príbeh detí z Výškovíc. Zdenko záhaľka bol dosť lenivý a nechcelo sa mu učiť do školy. Preto veľmi často opisoval domáce úlohy v škole. Keď dostal na polročnej písomke z matematiky päťku, bál sa ju dať podpísať rodičom. Preto napodobnil otcov podpis a podpísal si známku v žiackej knižke sám. Tak stále viac podvádzal a jeho lenivosť a pohodlnosť mu bránila v tom, aby mohol rásť a stávať sa dobrým človekom. Poučenie pre nás všetkých je v tom, že musíme prekonať svoju lenivosť, zviťaziť nad ňou. Predsavzatie, ktoré si napíšete do albumu je: Nebudem lenivý!

MILOŠ JEDOŠ

Milé deti, malí i veľkí topkáči! Vo Výškoviciach žije j chlapec Miloš s prezývkou jedoš. Prezývka hovorí o tom, aká bola jeho hlavná chyba. Veľmi rýchlo sa nahneval, pustil sa do bitky s inými, nezniesol, keď si niekto z neho urobil žart, hoci on sám sa často posieval slabším. Pokušiteľovi sa veľmi darilo posilňovať hnev v Milošovi a skončilo to na školskom výlete tým, že hodil do vody Ferka, ktorý nevedel plávať a skoro sa utopil a to len pre nevinnú poznámku, že Miloš má krivé nohy. Viac sa deti dozviete na nedeľnej sv. omši. Predsavzatia na týždeň , ktoré si napíšete do Vášho albumu bude: Budem ovládať svoj hnev!

GITKA MAŠKRTKA

Milé deti! V túto nedeľu budeme hovoriť o Gitke, ktorá mala rada sladkosti, najradšej zo všetkého čokolády. Chodila pomáhať s nákupmi starej susede, ktorá jej vždy za pomoc dala nejaké peniaze. Gitka ich míňala na sladkosti a odmietala jesť desiate, ktoré jej mama dávala do školy. Postupne sa z nej stala Gitka maškrtka, ktorá bola závistlá na sladkostiach. Zlý duch sa z toho tešil, ale Gitkina mama bola veľmi smutná. Poučenie aj pre Vás, deti je v tom, aby ste aj Vy ovládali svoju maškrtnosť. V tomto týždni sa usilujte zvíťaziť nad sebou a podelte sa so sladkosťami s inými.

ZITKA ZÁVISTKA

Milé deti! Po veľkonočnej prestávke sa vrátime opäť do Výškovíc. Povieme si, čo sa stalo s dievčaťom, ktoé sa Volá Zitka závistka. Ako už jej meno prezrádza, mala takú vlastnosť, že závidela iným niečo dobré. Jej závisť ju viedla k tomu, že ublížila najlepšej žiačke v triede Laure, len preto, aby sa ona sama stala najlepšou žiačkou. Diabol sa tešil, že Zitka závistka sa celkom pokazila. My si ale dáme pozr v tomto týždni na závisť. Napíšete si do zošita: NEBUDEM ZÁVIDIEŤ!

ZUZKA ZVEDAVKA

Nilé deti! Vo Výškoviciach žije aj dievča, ktoré má meno Zuzka. Je to veľmi dobré a šikovné dievča. Malka jednu chybu, že bola príliš zvedavá. Všetko chcela vedieť, všetko vidieť, či čítať. Diabol využil túto jej zvedavosť, aby ju pokazil. Začala čítať rôzne zlé časopisy, na internete pozerala stránky, ktoré nie sú dobré ani pre dospelých a tak sa z nej stalo dievča, ktoré prestalo pomáhať iným a robiť radosť druhým. Poučenie aj pre nás všetkých je v tom, že máme ovládať svoju zvedavosť, nemusíme všetko vidieť a počuť. Do albumu si napíšete predsavzatie: NEBUDEM ZVEDAVÝ! Prajem Vám, aby sa Vám podarilo splniť toto predsavzatie. Váš anjel Blue

KONTAKT

Farský úrad:
Tel. 038 / 53 263 02
e-mail: topfara@centrum.sk

Nemocničný mobil pre prípad zaopatrenia: 0904 / 009 524

MYŠLIENKA

Nech žiadna duša nepochybuje, hoci by bola najbiednejšia. Kým žije, každá môže dosiahnuť veľkú svätosť, lebo sila Božej milosti je veľká. Záleží len na nás, aby sme neodporovali Božiemu pôsobeniu.
Sv. Faustína I.
PRIHLÁSENIE
zobraziť znaky hesla
POKRSTÍME:
Dominik Kotešovský
Michal Macejka